JAK FOTÍME SVATBU

Při výběru fotografa jsou snoubenci obvykle zahlceni přehlídkou nabídky tolika talentovaných fotografů. Podle čeho si vybrat? Třeba podle vlastních preferencí. Jaký styl fotografií vám bude nejvíce vyhovovat. Mohla by to být dokumentární forma ve stylu fotoreportáže – fotožurnalismu? Proč?
Vzpomínky. Když se později podíváte na vaše fotky budete raději vzpomínat na své pocity, než na pokyny fotografa.
Fotografie drobných dějů vás vrátí zpět k tomu momentu jejich vzniku, protože je váš fotograf zachytil přirozeně a bez návodných pokynů. Vybaví se vám vaše pocity a vaše slova – ne fotografa.

Na fotkách budou věci, které nelze opakovat

Nevěsta a ženich jsou nejvýznamnějšími lidmi na svatbě – a samozřejmě budou na spoustě fotografií, ale nemohou být na všech místech najednou. Dobří dokumentární fotografové to vědí a zachytí okamžiky vašich blízkých členů rodiny a přátel. Právě ty okamžiky, které jste neměli čas vidět. Můžete se dívat na své svatební fotky a vidět věci, které vám unikly.

Je to skvělé řešení, pokud se před kamerou moc stydíte, nebo naopak jste moc sebevědomí

To je další klíčovou výhodou svatební fotožurnalistiky. Fotografové nebudou žádat, abyste něco představovali, opakovali věci nebo se dívali na kameru. Jejich cílem je zachytit momenty, zatímco vy nevíte, že tak činí.

Jde o zachycení emocí

Svatba je o skutečně nesčetných emocích. Tyto okamžiky syrových emocí nelze opakovat ani nastavit; to prostě není způsob, jakým fungují. Takže pokud chcete, aby byla zachyceny, je třeba najmout někoho s dokumentárními zkušenostmi.

Dokumentární fotograf se vmísí mezi hosty a snaží se být nenápadný.

A to je dobře! Hosté si myslí, že fotograf je vlastně hostem – a to proto, že neříká lidem co mají dělat, ale snaží se splynout a zachytit okamžiky bez vědomí jejich aktérů.

Snímky jsou svěží, dynamické a jedinečné, protože nejsou aranžované.

Vaše svatba bude na rozdíl od jiných naprosto jedinečná, protože je to VAŠE svatba. Tak proč byste měli chtít, aby vaše svatební fotografie vypadaly jako všechny ostatní? Neměly by být stejně jedinečné jako vaše svatba?
Tradiční fotografové dodají stejné snímky, jako všichni ostatní, protože řídí scény. Požádají vás, abyste pózovali pro vždy opakovaný záběr na make-up, abyste se postavili do stejného okna pro stejný svatební portrét, jaký předtím udělali stokrát. Najednou se nejdná o vaši svatbu, ale o fotografa – jeho postoje; jeho metody.

Užívejte si svůj svatební den a těšte se.

Je tolik věcí, o kterých musíte přemýšlet při své svatbě; nechceme, aby byla fotografie jednou z nich. Když se rozhodnete pro dokumentární styl vašich svatebních fotografií, můžete si užít svatební den s vědomím, že důležité okamžiky budou zachyceny.
Je to svatba, nikoliv foto-session. Užívejte si života a NE celý den před kamerou.

Využijte výhod obou světů

Proč? Protože drtivá většina fotografů ráda fotí portréty (pokud je chcete). Takže stále můžete mít svůj svatební den zachycený v dokumentárním stylu se všemi jeho úžasnými výhodami, které tento styl poskytuje a zároveň mít i portréty vás obou.

Informace k poptávce vám rádi poskytneme na telefonu +420 603229184, nebo pište na e-mail hilar.baburek@seznam.cz