Masopustní průvod v zorném poli XF16

Blížící se konec zimy, pohanské reminiscence, masky, pestré barvy a dostatek humorných situací – prostě skvělé téma na fotoreportráž.  Tentokrát jsem si vzal pouze jeden objektiv. Širokoúhlý  XF16/1,4, abych mohl být opravdu blízko, uvnitř toho mumraje. K volbě krátkého ohniska také vedla snaha zbavit se nutnosti používat AF a fotit na hloubku ostrosti definovanou nastavením clony.

Clonu jsem nastavil na hodnotu f6,4, manuální ostření jsem pomocí posuvného kroužku ostření zafixoval, tak abych při zvolené cloně pokryl hloubku ostrosti 1,5 až 5 metrů. (Zlatá funkce Fuji, která v hledáčku ukazuje aktuální hloubku ostrosti). Přes clonový kroužek jsem šikmo přetáhl gumičku do vlasů, abych „zajistil“ jeho polohu a nedošlo k nechtěnému pootočení a nežádoucí změně clony. Ostatní nastavení: ISO AUTO 200-3200, čas závěrky 1/500 (kvalita RAW/FINE). Tím jsem se postaral o můj maximální komfort a mohl jsem se soustředit jen na vyhledání a zachycení okolních dějů.

Fotky JPEG (FINE) jsem používal jen jako náhled a pro klienta jsem použil snímky RAW, které jsem editoval v Capture One Pro 11. Barevnost masopustního průvodu zvýraznila simulace Fujifilm VELVIA.

Czech Republic
Czech Republic
Czech Republic
Czech Republic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *