X-Trans II a Capture One 9

Po několika pokusech s různými konvertory formátu RAW jsem zakotvil v přístavu Capture One Pro. Ve srovnání s velmi rozšířeným Lightroomem se mně jeví konverze C1Pro bohatší na tonalitu a s více vykreslenými detaily. Nastavení importu v defaultu není úplně optimální a tak jsem si pro různá opakovaná focení ve srovnatelných podmínkách vytvořil vlastní Styly, které aplikuji hned při importu. To mi ušetří mnoho času. Často fotím představení na jedné scéně a tak jako příklad uvedu moje nastavení stylu.

WB řeším už během focení a hodnotu v Kelvinech si C1Pro načte během importu. Profil je podle těla fotoaparátu a křivku mám Film Extra Shadow pro kontrastní osvětlení scény.

Na záložce expozice jsou všechny hodnoty na „0“, vyjma Exposure, kde je nastavena ve Stylu hodnota A. Expozici kompenzuji už při focení díky EVF a C1Pro si načte korekce ze souboru.

Soubory RAF potřebují jen decentní doostření a míra redukce šumu je dána tím, že maximální, automaticky nastavená hodnota nepřekročí ISO 2000. Většina snímků mívá hodnotu okolo ISO 1600. Přidávám velmi jemné zrno Silver Rich, které podpoří jemný kontrast ve snímku. Takto upravený styl s využitím EVF pro vyvážení bílé a kompenzaci expozice dává celkem solidní základ pro úpravu fotek při importu do C1Pro.
Myslím, že Capture One Pro poskytuje nejlepší výsledek převodu RAF v prostředí Windows. Pro uživatele Apple se nabízí možnost využití SW Iridient – jen pro systém OS X.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *