Moje nastavení X-T2 po roce

Jednou ze skvělých vlastností systému X je vysoká variabilita nastavení funkcí podle toho co a jak fotíte.
Postupně jsem měnil různé kombinace nastavení fotoaparátu a zjišťoval, jak to bude vyhovovat mým potřebám. Nakonec jsem dospěl k nastavení, které nyní používám:

Volba C1 až C7. Vývojáři udělali výborný krok směrem k pohodlí uživatele, když umožnili vlastní pojmenování jednotlivých nastavení C1 až C7. Už si nemusíte pamatovat jak to je. Název to řeší. Mám např. NATURAL, KRAJINA, PORTRÉT, ale také VIDEO apod. každý si může nastavit kombinaci parametrů a pojmenovat ji podle svých potřeb.  Protože občas točím video, vyhradil jsem část menu pro rychlé ovládání základních funkcí. Z mého pohledu to jsou rozlišení/FPS, hlasitost mikrofonu, focus peaking a simulace filmů. Zbývající prostor je věnován focení.

ISO (AUTO) jsem svěřil  tlačítku Fn4, abych jej mohl měnit při pohledu do EVF. Jednak proto, že X-T2 má ISO AUTO třikrát s různým nastavením, a pak také při volbě pevné hodnoty.

VYVÁŽENÍ BÍLÉ je na tlačítku Fn5, abych mohl při vyvažování bílé sledovat pravým okem obraz v hledáčku a levým se dívám na focenou scénu pro porovnání nastaveného vyvážení (obvykle pomocí Kelvinů).

 

Ostatní tlačítka Fn jsem si nastavil, tak, jak mi to nejlépe vyhovuje. Zadní roler (R-Dial), který na obrázku není vidět má klasicky přiřazenou funkci zvětšení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *